„Minesotos“ gydymo programos sukaktis RPLC

2017-11-30

Lapkričio 25-ąją apie 100 svečių susirinko į Respublikinio priklausomybės ligų centro „Minesotos“ gydymo programos gimtadienio šventę. Darbuotojai ir pacientai dalijosi patirtimi ir prisiminimais iš jau ketvirtį amžiaus gyvuojančios „Minesotos“ programos, pakeitusios daugelio jos dalyvių gyvenimus. „Visi čia susirinkę esame Lietuvos psichiatrijos ir psichoterapijos istorijos dalis. Mūsų centro Vilniaus filiale veikianti programa yra ne tik pirmoji Lietuvoje, bet ir ilgiausiai sistemingai tęsianti darbą. Belieka tikėtis, kad „Minesota“ neužtruks būti įtraukta į lygiavertiškai valstybės finansuojamų gydymo paslaugų sąrašą ir taps labiau prieinama nuo priklausomybės kenčiantiems žmonėms“, – lūkesčiais dalinosi skyriaus, įgyvendinančio „Minesotos“ programą, vedėja Jolanta Ugnė Vilkaitė.

Šventėje dalyvavo tiek patys pirmieji, tiek vėlesnių metų gydymo programos absolventai, jų pasakojimams ir buvo skirta didžioji šventės programos dalis. Pirmieji susidūrimai su išgyvenamais jausmais ir jų analizė, savęs pažinimas iš naujo, ilgai atmintyje išlikę „Minesotos“ darbuotojų žodžiai ir patarimai, gebėjimas suprasti klaidas ir nebesuklupti blaivybės kelyje, atrastas darnus bendravimas ir bendraminčiai – atgijo šventės dalyvių kalbose. „Programos dalyvių kelias „Minesotoje“ tik prasideda. Grįžę į kasdienį gyvenimą jie toliau taiko išmoktus principus, bando perprasti žingsnių filosofiją, pradeda atpažinti ankstesnio savo elgesio apraiškas. Yra aktyviai tęsiančių savanorystę, kuriančių savigalbos grupes savo gyvenvietėse, miesteliuose,“ – pasakoja J. U. Vilkaitė.

„Minesotos“ programa priklausomybei gydyti Lietuvoje buvo įkurta 1992 m. lapkričio mėn., tuometiniame Vilniaus priklausomybės ligų centre. Skaičiuojama, kad per 25-erius programos darbo metus, gydymą čia gavo apie 6000 pacientų iš visos Lietuvos.

Daugiau šventės akimirkų mūsų Facebook paskyroje (@resplc):

https://www.facebook.com/resplc/posts/748393032035447Respublikinis priklausomybės ligų centras
Biudžetinė įstaiga
Kodas Juridinių asmenų registre 190999616
Gerosios Vilties g. 3
LT-03147 Vilnius
Tel. (8 5) 213 7808
d. d. 7.00–18.00 val.
Faksas (8 5) 216 0019
rplc[eta]rplc.lt, www.rplc.lt, www.facebook.com/resplc
 

 

vplc.lt banners

vplc.lt banners

vplc.lt banners

vplc.lt banners

vplc.lt banners

vplc.lt banners

vplc.lt banners