Priklausomybės ligos: mokymai tautinių mažumų atstovams

2017-10-12

Spalio 12 d. Vilniaus priklausomybės ligų centro specialistai mokslo ir tyrimų žiniomis dalinosi su Tautinių mažumų departamente į mokymus susirinkusiais socialiniais darbuotojais ir bendruomenių lyderiais. Mokymuose dalyvavo Romų visuomenės centro, Lietuvos vaikų fondo, Panevėžio vaikų užimtumo centro, dienos centro „Padėk pritapti“, organizacijų iš Kybartų ir Jonavos atstovai, dirbantys su tautinėmis mažumomis.

„Apie priklausomybę, kaip ligą, žinių trūksta visiems – tiek specialistams, tiek visuomenei. Mokydami darbuotojus, pasieksime ir tas žmonių grupes, su kuriomis jie dirba – tautines mažumas, šeimas, tėvus ir globėjus, įkalintuosius, gatvės jaunimą. Šie specialistai yra pirmieji mokslo žinių šaltiniai savo bendruomenėms, jie yra ir pirmieji, turintys galimybę pastebėti su priklausomybės ligomis susijusius sunkumus, papasakoti apie gydymo svarbą, būdus, įkalbėti asmenis nesislėpti, o kreiptis dėl gydymo,“– visuomenės švietimo svarbą akcentavo Vilniaus priklausomybės ligų centro darbuotoja dr. A. Širvinskienė.

Mokymuose pristatyti moksliniai tyrimai, įrodantys priklausomybės, kaip lėtinės ligos, kilmę. Aptarti visuomenėje paplitę stereotipai ir jų keliamos kliūtys sveikatos ir socialinėms problemoms spręsti. Pristatytas perdozavimo prevencijos modulis, pasakota apie riziką užsikrėsti ŽIV infekcija ir virusiniu hepatitu C. Sklaidyti mitai, susiję su framakoterapija opioidiniais vaistais, aptarta priklausomybės nuo opioidų gydymo svarba besilaukiančioms moterims. Su dalyviais pasidalinta Vilniaus priklausomybės ligų centro leidiniais ir kita informacine medžiaga.

„Dalinamės, ką tik turime: žiniomis, patirtimi, informacine medžiaga. Stengiamės organizuoti mokymus patys ir dar labiau džiaugiamės, kai vesti seminarus mūsų specialistus kviečiasi kitos organizacijos. Visuomenės sveikata, ypač kai kalbame apie priklausomybės ligas, labai priklauso nuo švietimo,“ – kolegei antrino Morgana Danielė, Vilniaus priklausomybės ligų centro ryšių su visuomene specialistė.Respublikinis priklausomybės ligų centras
Biudžetinė įstaiga
Kodas Juridinių asmenų registre 190999616
Gerosios Vilties g. 3
LT-03147 Vilnius
Tel. (8 5) 213 7808
d. d. 7.00–18.00 val.
Faksas (8 5) 216 0019
rplc[eta]rplc.lt, www.rplc.lt, www.facebook.com/resplc
 

 

vplc.lt banners

vplc.lt banners

vplc.lt banners

vplc.lt banners

vplc.lt banners

vplc.lt banners

vplc.lt banners