VPLC surengė seminarą apie integruotas sveikatos priežiūros paslaugas

2017-09-08
Rugsėjo 7 d. Vilniaus m. gydymo įstaigų gydytojai praktikai, socialiniai darbuotojai, nevyriausybinių organizacijų atstovai ir kiti su švirkščiamaisiais narkotikų vartotojais dirbantys specialistai rinkosi į Vilniaus priklausomybės ligų centro organizuotą seminarą „Integruotos paslaugos švirkščiamųjų narkotikų vartotojams – institucijų vaidmenys ir bendradarbiavimo perspektyvos“. Seminaro centre – paslaugų prieinamumas žmonėms, vartojantiems narkotikus, ir skirtingų sričių specialistų bendradarbiavimo galimybės, leisiančios didinti teikiamų sveikatos priežiūros paslaugų efektyvumą.
„Integruotos sveikatos priežiūros paslaugos prilygsta galvos ištraukimui iš smėlio. Apsidairę suprantame, kad teikdami gydymo paslaugas, esame ne vieni. Priklausomybės ligų, virusinio hepatito C, ŽIV, tuberkuliozės gydymas dažnai yra tarpusavyje susiję. Bendradarbiaudami, atliepdami į visapusius paciento poreikius, galime pasiekti geresnių rezultatų“, – pristatydama seminaro temą kalbėjo Vilniaus priklausomybės ligų centro direktoriaus pavaduotoja dr. Aušra Širvinskienė.
Renginyje pristatytos naujausios pasaulyje ir Lietuvoje egzistuojančios virusinio hepatito C gydymo praktikos, ŽIV ištyrimo ir gydymo šalyje mastai, aptarta tuberkuliozės plitimo grėsmė ir kliūtys sėkmingam gydymui, nagrinėti konkretūs tarpdisciplininio bendradarbiavimo atvejai. Išklausę kolegų pristatymų, dalyviai buvo pakviesti diskutuoti apie veiksmus sveikatos priežiūros paslaugų integracijai Lietuvoje stiprinti.
„Kai kuriems pokyčiams pasiekti reikia nedaug – dažnesnių skambučių, keitimosi informacija, retsykiais surengiamų mokymų. Kiti pareikalaus daugiau laiko ir resursų – informacinės sistemos tobulinimas, žmogiškųjų išteklių užtikrinimas, paslaugų spektro plėtra. Kiekvieno specialisto iniciatyva yra svarbi“, – tikino Vilniaus priklausomybės ligų centro direktoriaus pavaduotoja.
Ketvirtadienį surengtas seminaras yra tarptautinio projekto „Jungtiniai veiksmai ŽIV ir gretutinių infekcijų prevencijai ir žalos mažinimo paslaugoms skatinti – HA-REACT“ dalis. HA-REACT siekia didinti tyrimų dėl ŽIV, tuberkuliozės ir hepatito prieinamumą švirkščiamųjų narkotikų vartotojams ir tolimesnių sveikatos priežiūros paslaugų užtikrinimą, skatinti švirkščiamųjų narkotikų vartotojų poreikius atitinkančią priežiūrą ir didinti finansavimą ir tvarumą šios visuomenės dalies problemų sprendimui.


Respublikinis priklausomybės ligų centras
Biudžetinė įstaiga
Kodas Juridinių asmenų registre 190999616
Gerosios Vilties g. 3
LT-03147 Vilnius
Tel. (8 5) 213 7808
d. d. 7.00–18.00 val.
Faksas (8 5) 216 0019
rplc[eta]rplc.lt, www.rplc.lt, www.facebook.com/resplc
 

 

vplc.lt banners

vplc.lt banners

vplc.lt banners

vplc.lt banners

vplc.lt banners

vplc.lt banners

vplc.lt banners