Tarptautinė kovos su narkotikų vartojimu ir narkotikų kontrabanda diena

2017-06-26
Lietuvos kalėjimuose kasmet nustatoma naujų ŽIV atvejų. Daugiau nei pusė mirčių, ištinkančių per pirmuosius tris mėnesius išėjus iš įkalinimo įstaigos yra susijusios su nelegalių medžiagų vartojimu. Birželio 26 d. – tarptautinė kovos su narkotikų vartojimu ir narkotikų kontrabanda diena. Šią dieną kasmet mini UNODC, visame pasaulyje vyksta ir “Palaikyti. Negalima bausti” renginiai ir akcijos, kuriomis siekiama atkreipti dėmesį į gydymo ir pagalbos būtinybę žmonėms, susidūrusiems su psichoaktyvių medžiagų priklausomybe.
„Minėdami birželio 26-ąją, penktadienį vedėme perdozavimo prevencijos mokymus nuteistiesiems Lukiškių tardymo izoliatoriuje. Tikimės, kad informacija bus žingsnis į sveikatos ir gyvybės išsaugojimą. Šiandien spraga tarp įkalinimo įstaigose ir visuomenėje teikiamų priklausomybės ligų gydymo ir žalos mažinimo paslaugų yra iš tiesų didelė. Tą kasmet liudija naujų ŽIV atvejų skaičius įkalinimo įstaigose, su tuo iš dalies susijęs ir augantis mirčių nuo perdozavimų skaičius. Šiais, deja, nedžiuginančiais rodikliais šiandien Europoje „pirmaujame“, – dalinasi Vilniaus priklausomybės ligų centro direktoriaus pavaduotoja Aušra Širvinskienė.
Siekiant užkirsti kelią pavojingų infekcijų plitimui ir mažinti psichoaktyvių medžiagų vartojimo sukeltą žalą sveikatai, jau antrus metus Lietuvoje įgyvendinamas Europos Komisijos finansuojamas projektas HAREACT. Šią savaitę jis suteiks galimybę delegacijai iš LR teisingumo ministerijos ir Kalėjimų departamento prie LR teisingumo ministerijos vykti į Liuksemburgą dalyvauti susitikime dėl žalos mažinimo paslaugų teikimo įkalinimo įstaigose. VPLC yra vienas iš projektą įgyvendinančių partnerių.


Respublikinis priklausomybės ligų centras
Biudžetinė įstaiga
Kodas Juridinių asmenų registre 190999616
Gerosios Vilties g. 3
LT-03147 Vilnius
Tel. (8 5) 213 7808
d. d. 7.00–18.00 val.
Faksas (8 5) 216 0019
rplc[eta]rplc.lt, www.rplc.lt, www.facebook.com/resplc
 

 

vplc.lt banners

vplc.lt banners

vplc.lt banners

vplc.lt banners

vplc.lt banners

vplc.lt banners

vplc.lt banners