Respublikinis priklausomybės ligų centras yra gydymo įstaiga, teikianti medicinines, psichologines ir socialines paslaugas asmenims, žalingai vartojantiems alkoholį, narkotines medžiagas ar tabaką, bei jų šeimos nariams. Geriausi priklausomybės ligų gydymo rezultatai pasiekiami gydant kompleksiškai, todėl mūsų specialistai – gydytojai, psichologai, socialiniai darbuotojai, visuomenės sveikatos specialistai ir ergoterapeutai – suvienijo savo žinias ir patirtį.
Respublikinio priklausomybės ligų centro specializacija  įvairios kryptys: vaikų ir jaunimo reabilitacija, psichosocialinė reabilitacija, stacionarusis ir ambulatorinis priklausomybės gydymas, abstinencijos gydymas ir kt. 
Mūsų centras taip pat yra vienas pagrindinių mokymo centrų: medicinos studijų studentai, gydytojai rezidentai, praktikuojantys gydytojai psichiatrai ir šeimos gydytojai, socialiniai darbuotojai atvyksta į Respublikinį priklausomybės ligų centrą gilinti teorinių ir praktinių žinių.
RPLC yra ne tik patvirtintas socialinio darbo metodinis centras, bet ir UNODC (Jungtinių Tautų Narkotikų ir nusikalstamumo prevencijos biuro) Mokymų centras Baltijos šalims. Mūsų darbuotojai veda mokymus areštinių ir kalėjimų personalui, teikia techninę paramą psichikos sveikatos ir priklausomybės ligų centrams, rengia publikacijas pakaitinės terapijos metadonu ir kitais aktualiais klausimais, organizuoja mokomuosius vizitus ir kt.
Jau daugiau nei dešimtmetį mūsų centras yra ir TREATNET – tarptautinio priklausomybių gydymo ir reabilitacijos mokymo centrų tinklo – narys, kadangi dirbdami vadovaujamės tomis pačiomis vertybėmis: kiekvienam prieinamu moksliniais įrodymais pagrįstu, visapusišku ir etišku priklausomybės ligų gydymu. TREATNET tinklą įsteigė UNODC, šiuo metu jis veikia visame pasaulyje, vykdydamas priklausomybės gydymo paslaugų gerinimo projektus Afrikoje, Centrinėje ir Pietryčių Azijoje, Vidurio Rytuose ir Pietų Amerikoje.
Respublikinio priklausomybės ligų centro misija – užtikrinti visapusišką gydymą, psichologinę ir socialinę pagalbą asmenims, kurių gyvenimą ir sveikatą neigiamai veikia priklausomybės nuo tabako, alkoholio ar narkotinių medžiagų ligų keliami rūpesčiai.

Respublikinis priklausomybės ligų centras
Biudžetinė įstaiga
Kodas Juridinių asmenų registre 190999616
Gerosios Vilties g. 3
LT-03147 Vilnius
Tel. (8 5) 213 7808
d. d. 7.00–18.00 val.
Faksas (8 5) 216 0019
rplc[eta]rplc.lt, www.rplc.lt, www.facebook.com/resplc
 

 

vplc.lt banners

vplc.lt banners

vplc.lt banners

vplc.lt banners

vplc.lt banners

vplc.lt banners

vplc.lt banners